Ouroboros چیست؟

10:42 1400/09/29 | کاربر 4955

انقلاب بلاک چین با بیت کوین شروع شد و با Ouroboros ادامه یافت. اوروبوروس یک پروتکل اثبات سهام می باشد که با کسری از هزینه های انرژی، به فراهم کردن تضمین های امنیتی اثبات کار می پردازد و آنها را بهبود می دهد. Ouroboros با استفاده از رمزنگاری، نظریه بازی های ریاضی و ترکیبات می تواند طول عمر، یکپارچگی، عملکرد پروتکل و شبکه های توزیع شده را تضمین می کند. چارلز هاسکینسون، در سال 2017 میلادی، اوروبوروس را به عنوان پروتکل اثبات سهام کاردانو ایجاد کرد. ارائه فرصت های بیشتر برای جهان و کاهش مصرف انرژی برای حفاظت از آن، پیام اصلی اوروبوروس می باشد.

Ouroboros چیست؟

Ouroboros چیست؟

اوروبوروس به عنوان یک پروتکل، پایه و اساس ارز دیجیتال کاردانو و آینده ای ساخته شده با بلاک چین می باشد که بسیار مقیاس پذیر و ایمن است. Ouroboros اولین پروتکل بلاک چین و اثبات سهام ایمن نیز می باشد. اوروبوروس همچنین یک فناوری منحصر به فرد و مکانیزم های تایید شده ریاضی را، با هدف تضمین امنیت و پایداری بلاک چین هایی که وابسته به آن هستند، ترکیب می کند. در نتیجه یک پروتکلی با تضمین های امنیتی اثبات شده، ایجاد می شود که باعث تسهیل انتشار شبکه های جهانی و بدون مجوز با حداقل نیاز انرژی می شود. 

مفهوم بی نهایت، در قلب اوروبوروس وجود دارد. شبکه های جهانی می توانند با Ouroboros به طور پایدار و اخلاقی رشد کنند و فرصت های بیشتری را برای جهان فراهم کنند. اوروبوروس ایجاد و به ثمر رساندن شبکه های توزیع شده و بدون مجوز را تسهیل می کند که می توانند از بازارهای جدید، حمایت پایدار داشته باشند. اوروبوروس همچنین یک پروتکل امن تر، مقیاس پذیرتر و انرژی کارآمدتری را نسبت به سایر پروتکل ها، ارائه می دهد.

ویژگی های Ouroboros

قابل اثبات

امنیت اوروبوروس در برابر مهاجمان، قابل تایید ریاضی می باشد. در پروتکل Ouroboros تا زمانی که 51% از سهام کاردانو در اختیار شرکت کنندگان صادق می باشد، تضمین می شود که علاوه بر ایجاد مفاهیم نوین، امکان انتخاب تصادفی نیز وجود دارد. تکامل این پروتکل از طریق تجزیه و تحلیل امنیتی دقیق و تکرار های جدید، ایجاد می شود.

پاداش ها و مشوق ها

پروتکل اوروبوروس، از مکانیزم تشویقی برای اطمینان از پایداری شبکه های بلاک چین، بهره می برد و به مشارکت کنندگان پاداش می دهد. این مکانیزم می تواند به شکل یک استخر سهام یا واگذاری یک سهام در آدا به یک استخر سهام، باشد. کاربران می توانند از طریق هر یک از این سهام ها، پاداش هایی در قالب توکن آدا دریافت کنند.

نمایندگی سهام و استخرهای سهام

نمایندگی سهام و استخرهای سهام

همانطور که گفته شد، اوروبوروس یک پروتکل اثبات سهام می باشد و کنترل شبکه را در میان استخرهای سهام توزیع می کند. اپراتورهای گره نیز با زیر ساخت مورد نیاز برای اطمینان از اتصال ثابت و قابل اعتماد به شبکه می باشند.

یک مخزن سهام برای هر شکاف، به عنوان رهبر شکاف اختصاص یافته است و برای اضافه کردن یک بلوک به زنجیره، پاداش می گیرد. دارندگان توکن آدا می توانند سهام خود را به یک مجموعه سهام خاص، تفویض کنند و به این صورت شانس خود را برای انتخاب شدن به عنوان رهبر جایگاه، افزایش دهند و همچنین در جوایز استخر سهام شریک شوند.