بازار کریپتو کارنسی

استخر استیکینگ ابزاری است که این امکان را به هولدر های ارز دیجیتال می دهد تا توکن های خود را داخل آن قرار دهند و از این طریق شانس خود را برای تایید بلاک ها افزایش دهند و به این ترتیب پاداش کسب کنند. مفهوم استخر استیکینگ برای بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری در سراسر جهان، نسبتا ناشناخته است. با این حال، مفهوم کلی استخر استیکینگ در بلاک چین هایی موجود است که از یک مدل اثبات سهام (POS) استفاده می کنند و از دارندگان رمز ارز می خواهد تا در ازای APY ( بازده درصد سالانه)، توکن های رمزنگاری خود را در یک آدرس یا کیف پول خاص قفل کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال بپردازیم.

مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

معرفی مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

توکن های قفل شده در استخر استیکینگ متصل به سیستم توسعه زنجیره بلاکی مربوط به همان توکن می باشند. در عوض، بلاک چین درصد پاداش تعیین شده را بر اساس تعداد توکن‌های موجود، از طریق اپراتور استخر استیکینگ در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. سرمایه گذاری در استخر استیکینگ ارز دیجیتال مزایا و نکاتی دارد که افراد باید قبل از استیک کردن دارایی های خود، آنها را در نظر بگیرند.

استخرهای استیکینگ عمومی یک گزینه ایده آل برای سرمایه گذاران خرد می باشد زیرا به دلیل مشارکت با تعداد زیادی سرمایه گذار در یک استخر، می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری تعداد زیادی توکن و فقط با تعداد کمی، شروع به سرمایه گذاری کنند. البته برای راه اندازی یک استخر استیکینگ خصوصی و یا تبدیل شده به یک اعتبارسنج در بلاک چین، نیاز است که تعداد زیادی توکن استیک شود. برای اتریوم، یک سرمایه گذار به 32-ETH نیاز دارد تا به یک اعتبارسنج مستقل تبدیل شود، بنابراین هر کاربر می تواند اتر (ETH) را استیک کند و در این فرآیند پاداش به دست آورد.

سود استخر استیکینگ

استخرهای staking به عنوان یک گزینه مناسب برای آن دسته از دارندگان رمز ارز است که توکن های خود را به صورت بلندمدت نگهداری می کنند زیرا علاوه بر افزایش ارزش ارزهای دیجیتال خود، می توانند از سود استیکینگ نیز استفاده کنند. در یک استخر استیکینگ می توان با بخشی از تعداد توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج در یک بلاک چین POS، سرمایه گذاری کرد. استخر استیکینگ بسته به رمز ارزهای استیک شده، پاداش هایی را به صورت روزانه، هفتگی یا سه ماهه به سرمایه گذاران ارائه می دهد. برای مثال، سرمایه گذاران می توانند توکن های ETH خود را بدون توجه به حداقل موجودی و برای کسب پاداش های روزانه، در یک استخر استیکینگ در Coinbase قرار دهند.

Cosmos یکی دیگر از بلاک چین های محبوب استیک کردن توکن ها و دومین اکوسیستم بزرگ در بلاک چین می باشد. سرمایه گذاران همچنین می توانند از طریق اعتبارسنج های مختلف، توکن های خود را در بسیاری از زنجیره های موجود در اکوسیستم Cosmos، استیک کنند. انتخاب استخر برای وارد شدن به آن به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نرخ کمیسیون، که به طور معمول بین 5 تا 6 ٪ است و نحوه کمک آنها به اکوسیستم (مانند ایجاد کد برای پروژه هایی که اعتبارسنجی می کنند.)

آشنایی با استیکینگ ارز دیجیتال

همچنین میزان درصد سالانه (APR) زنجیره ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در Cosmos Hub میزان درصد سالانه 15% است. در حالی که Osmosis (اسموسیس) 60٪ و جونو 150٪ سود سالانه ارائه می دهد که به طور قابل توجهی بیشتر از Cosmos Hub است.

علاوه بر این عوامل، بسیاری از اپراتورهای استخر استیکینگ ارز دیجیتال، پیشنهادهای ارزش منحصر به فردی را ارائه می دهند که ممکن است آنها را برای ذینفعان بالقوه جذاب کند. برای مثال Antimatter Cosmos یک اعتبارسنج جدید اکوسیستم است که عدم تمرکز در شبکه اعتبارسنج را به دنبال دارد. هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که هیچ کارتل اعتبارسنجی تشکیل نمی شود و در عین حال 100٪ سود خود را به اکوسیستم سهامداران واگذار می کند. 

چرا باید در استخر استیکینگ ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد؟

استخرهای استیکینگ متناسب با توکن های سرمایه گذاری شده، پاداش می دهند، یعنی اگر فردی توکن هایی که استیک کرده از تعداد توکن های لازم برای تبدیل شده به یک اعتبارسنج کمتر باشد، پاداش هایی را متناسب با همان تعداد توکن های استیک کرده دریافت می کنند. استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال، این امکان را به هر کسی می دهد تا بتوانند درآمد غیر فعالی داشته باشند، در حالی که ضمن داشتن توکن های خود، از افزایش قیمت آنها در طولانی مدت سود خواهند برد. همچنین نیازی نیست که سرمایه گذاران هیچ نگرانی بابت نحوه عملکرد یک استخر استیکینگ یا رویه‌های مورد نیاز در راه‌اندازی و اجرای یک گره اعتبارسنجی، داشته باشند زیرا اپراتور استخر استیکینگ، این کار را از طرف همه سهامداران انجام می دهد.

پاداش های به دست آمده در قالب توکن رمزنگاری استیک شده می باشد زیرا بلاک چین هر بار که با موفقیت یک بلوک از تراکنش‌ها اضافه می‌شود، به اعتبارسنج پاداش می دهد. به این ترتیب افراد متناسب با تعداد توکن های استیک کرده خود، سهم عادلانه ای را دریافت می کنند.

با توجه به اینکه حداقل میزان توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج بسیار زیاد است، برای این که سرمایه گذاران تازه کار از پاداش های قابل پیش بینی و مکرر برخوردار باشند، بسیار آسان تر است که کوین های خود را با یک اپراتور استخر عمومی قفل کنند.

قبل از شروع استیکینگ ارز دیجیتال باید از چه چیزی آگاه باشید؟

قبل از شروع استیکینگ باید از چه چیزی آگاه باشید؟

با وجود بازده احتمالی، قبل از سرمایه گذاری عاقلانه باید هزینه های کار یک استخر رمزنگاری در نظر گرفته شود. انتخاب عاقلانه یک استخر استیکینگ ارز دیجیتال بسیار مهم است، زیرا توکن های استیک شده به عنوان ضمانتی برای شبکه بلاک چین عمل می کنند و باید یک اپراتور استخر، به عنوان یک اعتبارسنج در شبکه بلاک چین، بدون هیچ هدف مخربی کار خود را انجام می دهد.

زمانی که یک بلوک شامل معاملات تقلبی و یا نامعتبر باشد، احتمال دارد بلاک چین مقدار مشخصی از توکن های موجود را بسوزاند که در نتیجه باعث از بین رفتن توکن های استیک شده سرمایه گذاران می شود.

همچنین زمانی که یک سرمایه گذار تصمیم به پیوستن به یک استخر استیکینگ ارز دیجیتال می گیرد، توکن های او در یک آدرس خاص بلاک چین قفل می شوند در نتیجه نمی تواند بر توکن های استیک شده خود، کنترل مستقیم داشته باشد. انتخاب استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در فرآیند استیکینگ مشارکت داشته باشند و در عین حال دارایی های خود را در یک کیف پول سخت افزاری برای افزایش میزان امنیت نگهداری کنند.

یک استخر استیکینگ، نسبت به زمانی که توکن ها مستقیما با بلاک چین استیک می شوند، میزان پاداش کمتری را به افراد می دهد، زیرا علاوه بر این که کارگزار استخر، کارمزد خود ( که شامل نرخ کمیسیون و هزینه های پلتفرم می باشد) را بر می دارد، هر پاداش استیک، میان تعداد زیادی شرکت کننده در استخر تقسیم می شود. برای ارز دیجیتال اتریوم، تبدیل شدن به یک اعتبارسنج مستقل می تواند برای کاربران 6٪ APY به دنبال داشته باشد در حالی که سرمایه گذاری در استخرهای استیکینگ می توانند در بهترین حالت به افراد سود سالانه 5٪ بدهد.

نحوه شروع استیکینگ ارز دیجیتال

افراد باید در رابطه با کلیه استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال موجود برای یک توکن رمزنگاری خاص، تحقیقات لازم را انجام دهند و استخرهایی را که دارای اعتبار و سابقه اثبات شده هستند را انتخاب کنند. Crypto Staking برخلاف استخراج رمز ارزها، برای کسب درآمد نیازی به سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج ندارند. برای ارزهای دیجیتال مختلف که بر روی یک شبکه بلاک چین مبتنی بر POS کار می کنند، چندین استخر استیکینگ ارز دیجیتال وجود دارد. به کاربران پیشنهاد می شود که به جای انتخاب استخرهای استیکینگ خصوصی که سود سالانه بیشتری ارائه می دهند، صرافی های ارائه دهنده استخرهای استیکینگ عمومی را انتخاب کنند. علاوه بر در نظر گرفتن رتبه استخر Stake، انتخاب استخرهای staking که در رابطه با عملکردشان شفافیت دارند و به روزرسانی های منظمی را ارائه می دهد، امری عاقلانه است.

پرایس اکشن ICT

10:57 1401/03/24 | کاربر 4955

بازار مالی به یکی از بزرگ ترین راه ها برای رسیدن به استقلال مالی تبدیل شده است، اما در این راه روش های مختلفی برای درک حرکت قیمت وجود دارد که یکی از این روش ها پرایس اکشن ICT است، به طور کلی تحلیل تکنیکال روش های زیادی را به خود دیده است، از تحلیل تکنیکال به روش کلاسیک گرفته تا پیشرفته ترین آ ن ها همگی می خواهد مسیر قیمت در آینده را پیش بینی کنند؛ در ادامه این مقاله به بررسی پرایس اکشن ICT خواهیم پرداخت.

پرایس اکشن به چه معناست؟

پرایس اکشن به چه معناست

به طور کلی پرایس اکشن به معنای فعالیت قیمت است، این روش تحلیلی با نمودار سر و کار دارد و به اخبار و فاندامنتال اهمیت خاصی نمی دهد، پرایس اکشن به دلیل استفاده و تحلیل بدون هیچ ابزاری محبوبیت بالایی دارد، این بدان معناست که تنها با دیدن قیمت ما می توانید تحلیل های خود و پیش بینی خودتان از آینده قیمت را داشته باشید.

بنیان گذار سبک ICT

بنیان‌گذار و مدرس سبک معاملاتی پرایس اکشن ICT ICT، مایکل هادلستون (Michael Huddleston) است. مایکل هادلستون بیش از 30 سال سابقه معاملاتی دارد و تاکنون توانسته بیش از 55 هزار دانشجو را آموزش دهد. مایکل هادلستون خود شاگرد لری ویلیامز بوده و سبک پرایس اکشن ICT را زمانی کشف می ‌کند که مشغول همکاری با بانک های بزرگ و ترید برای آن ها بوده است. او از این طریق متوجه نوع عملکرد الگوریتمی معاملات بانک‌ ها می ‌شود و به واسطه مهندسی معکوس، به روش معاملاتی آن‌ ها پی می ‌برد. پس از این اکتشاف هوشمندانه، مایکل هادلستون سبک پرایس اکشن ICT را اختراع می‌ کند.

مزایا و معایب پرایس اکشن ICT

انتخاب هر سبک استراتژی برای ترید کردن در بازارهای مالی، دارای مزایا و معایبی می باشد. در این بخش مزایا و معایبی را که استراتژی معاملاتی ict دربر دارد را برای شما معرفی خواهیم کرد.

مزایای پرایس اکشن ICT

 • کاوش در نوسان‌های قیمتی و تغییراتی که براساس نقدینگی به وجود می‌آید.
 • کاوش دقیق روش رفتار سشن‌ های معاملاتی سایکل‌ ها و کاوش مو به‌ مو سشن‌ ها.
 • طرح ریزی مرحله به مرحله از بازار دارایی مورد نظر، با استفاده از ابزارهای پرایس اکشن.
 • توجه کاملا حرفه‌ ای به تمام نقدینگی‌ ها ورودی و خروجی.
 • کاوش در رابطه با رفتارهای بازار و تاثیرات لیکوییدیتی.
 • نیازی به ابزار پیچیده تکنیکالی ندارد.
 • اجرای آن بسیار ساده و کاربرد بسیار بالا.

معایب پرایس اکشن ICT

 • در بررسی روابط مولتی تایم ساختارها دچار نقص می‌باشد.
 • قادر به بررسی جزئی ساختارها و قیمت نمی‌ باشد.
 • نمی‌ تواند درک صحیحی از شرایط و سایکل‌ های کلی در مارکت داشته باشد.
 • در هر صورت ممکن است بازارگردان‌ ها به گونه‌ای عمل کنند که بتوانند ما را فریب دهند.
 • نمی‌ تواند اوردر بلاک‌ها (دسته سفارشات) را به روش صحیحی تقسیم‌ بندی کند.
 • نمی‌ تواند روابط مولتی تایم و سطوح نواحی را بررسی کند.

ورود به دنیای پرایس اکشن سبک ICT

ورود به دنیای پرایس اکشن ICT

برای آشنایی با این روش بهتر است ابتدا با برخی از مفاهیم آشنا شویم:

ساختار مارکت

به نحوه شکل گیری و حرکت مارکت به صورت روندی ساختار مارکت می گویند، دیدگاه های مختلفی از این ساختار وجود دارد که آن ها را می خواهیم بررسی کنیم، دقت داشته باشید که در شرایط مختلف این ساختارها به وجود می آیند و همگی قابل استفاده نیستند، این ساختارها به صورت فراکتالی یا تو در تو نیز حرکت می کنند که برای تحلیل و ترید مولتی تایم فریم قابل استفاده است.

استفاده از ابزار فیبوناچی ریتریسمنت

بیشتر اصلاح های داخل روند بیش از 50 درصد حرکت ایمپالس اتفاق می افتد، همچنین می توانید برای ورود بهتر اصلاح هایی که در زیر فیبوناچی 68 درصد می افتد را معامله کنید، به ناحیه 68 تا 79 درصد، ناحیه Optimal Trade Entry یا به اختصار OTE می گویند.

Accumulation یا تجمیع

به در جا زدن قیمت برای جمع آوری سفارشات گفته می شود، بعد از این درجا زدن قیمت حرکت صعودی پیدا کرده و حتما باید قبل از این درجا زدن حرکت قیمت نزولی بوده باشد.

Re-Accumulation یا باز – تجمیع

به درجا زدن قیمت برای جمع آوری سفارشات گفته می شود، بعد از این درجا زدن و یا صبر کردن، قیمت حرکت صعودی پیدا می کند، حتما باید قبل از درجا زدن نیز حرکت قبلی قیمت نزولی بوده باشد.

Distribution یا تو زیع

به درجا زدن قیمت برای جمع آوری سفارشات گفته می شود، اما بعد از این درجا زدن و صبر کردن قیمت، نزول داشته و این در حالیست که حرکت قبلی قیمت صعودی بوده است.

Re-Distribution یا باز - تو زیع

به درجا زدن قیمت برای جمع آوری سفارشات گفته می شود، بعد از این درجا زدن قیمت حرکت نزولی پیدا می کند، حتما باید قبل از درجا زدن حرکت نزولی باشد.

بازار همیشه در حال انجام این حرکات است و مدام به هم دیگر تبدیل می شوند، این ساختارها شباهت بسیار زیادی به پرایس اکشن RTM دارند به طور کلی بازار در این 4 حالت است:

 1. اکسپنشن یا حرکت Expansion
 2. ریتریسمنت یا اصلاح Retracement
 3. ریورسال یا بازگشت Reversal
 4. کانسالیدیشن یا درجا زدن Consolidation

 

از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال در سال 2009، بازارهای بیت‌کوین و رمزارزها شاهد چرخه‌های زیادی از رشد و نزول بوده‌اند (حتی در روندهای بزرگ‌تری که به عنوان بازارهای گاوی و خرسی شناخته می‌شوند.) با وجود اینکه هر افت بازار تاکنون با بهبود و رشد قابل توجهی همراه بوده است اما این دوره های کاهش و سقوط می تواند برای معامله گران با تجربه و سرمایه گذاران تازه کار استرس زا و سخت باشد. کارشناسان مالی می‌گویند وقتی بازارها سقوط می‌کنند، سرمایه‌گذاران باید روی آنچه می‌توانند کنترل کنند، تمرکز کنند. این جمله بسیار مهم است و باید شما را به فکر فرو ببرد. چرا که بازارهای ریزشی نوعی ترس را در افراد به خصوص سرمایه گذاران مبتدی ایجاد می کند و آن ها بدون تفکر و بیشتر بر مبنای احساسات آنی، اقدام به تصمیم گیری های عجولانه ای می کنند. بنابراین بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

ارزش بیت کوین از زمان اوج خود در نوامبر 2021 بیش از نصف ارزش خود را از دست داد که باعث سقوط کل بازار ارزهای دیجیتال شد. ترا (LUNA) و TerraUSD (UST) هر دو چنان افت شدیدی را تجربه کردند که ممکن است سرمایه‌گذاران را بترساند. زمانی که هر دو ارز دیجیتال یک ماه پیش از ماه عسل خود لذت می بردند، چه کسی فکر می کرد که با چنین سقوط شدیدی روبرو شوند؟ گسترش احساسات ضعیف در سراسر بازار کریپتوکارنسی باعث شد سرمایه گذاران پول خود را برداشت کنند و باعث شد تتر (USDT) پیوند خود را با دلار از دست بدهد. این مدت کوتاه نه تنها به سرمایه گذاران آموزش داد که با دقت سرمایه گذاری کنند، بلکه بسیاری از افسانه ها را در مورد بازار ارزهای دیجیتال از بین برد.

بیت کوین ممکن است بهترین محافظ در برابر تورم نباشد!

بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

بازار کریپتو در چند ماه گذشته همگام با بازار سهام حرکت کرده است. همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 در مارس 2022 به بالاترین حد 17 ماهه رسید که نشان می دهد بازارهای ارزهای دیجیتال و سهام در یک جهت حرکت می کنند.

بیت کوین اغلب به عنوان یک محافظ خوب در برابر تورم دیده می شود. این بدان معناست که تورم روی ارز دیجیتال برتر تاثیری ندارد اما این موضوع ممکن است همیشه درست نباشد. حداقل، این چیزی است که بازار در این مدت شاهد بود. تورم بالا و سیاست‌های پولی سخت‌تر بر سرمایه‌گذاران کریپتو نیز تأثیر گذاشت و منجر به فروپاشی بازار شد. این تحولات نشان می‌دهد که کریپتو در حال حاضر بازار بزرگ‌تری دارد و در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است.

استیبل کوین ها همیشه پایدار نیستند

قرار است استیبل کوین ها ارزش خود را حفظ کنند. آنها توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، طلا و حتی سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند. سقوط بیت کوین تأثیر بدی بر ترا و TerraUSD گذاشت و در این میان عملکرد Terra مقصر این اتفاق است.

ترا (LUNA) و TerraUSD (UST) دو توکن بومی شبکه Terra هستند. TerraUSD قصد دارد با استفاده از الگوریتم‌ها، پیوند خود را با دلار آمریکا حفظ کند. بنابراین اگر کسی بخواهد UST را ضرب کند، باید مقدار لونا معادل دلار را بسوزاند. به این ترتیب پروتکل قیمت UST را حفظ می کند و بالعکس.

به گزارش TechCrunch.com، در مارس 2022، برای افزودن زیرساخت بیشتر به استیبل کوین خود، خالق ترا، Luna Foundation Guard (LFG)، تصمیم گرفت بیت کوین را به ذخیره خود اضافه کند. ایده این بود که اگر مشکلی در قیمت‌ها پیش بیاید، پشتوانه بیت کوین به تثبیت UST کمک می‌کند. متأسفانه، این اتفاق نیفتاد و بازار سهام سقوط کرد، بیت کوین سقوط کرد و سپس کل بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد.

حمام خون به سایر استیبل کوین ها، مانند تتر (USDT)، به عنوان بزرگترین استیبل کوین که پیوند خود را با دلار از دست داد، گسترش یافت. در 12 می، قیمت UST در یک نقطه به پایین ترین حد تاریخ 0.6841 دلار رسید. این بدان معناست که دارندگان USDT توکن هایی با ارزش کمتر از 1 دلار دارند.

با این مقدمه، باید ببینیم بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟ چگونه در طول یک بازار در حال سقوط، زیان خود را به حداقل برسانید (و حتی حرکات زیرکانه ای انجام دهید). در ادامه به چند راه حل به عنوان بهترین سیاست در بازار ریزشی، اشاره می کنیم.

معرفی بهترین سیاست ها در بازار ریزشی

شماره 1: طعمه FOMO و FUD نشوید.

جلوگیری از فومو و فاد یک مورد از بهترین سیاست در بازار ریزشی

ماندن در صدر آخرین اخبار و روندها در فضای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است اما اطلاعات بیش از حد، قطعا می تواند چیز بدی باشد. این امر به ویژه در رکودهای بازار صادق است، جایی که خیلی آسان می توانید بر غریزه خود غلبه کنید و معاملات را به موقع انجام دهید.

FOMO (ترس از دست دادن) و FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) اصطلاحات رایج در فضای رمزنگاری هستند و می توانند تأثیر قویتری بر انتخاب های ما برای خرید و فروش داشته باشند.

FUD عموماً به احساسات منفی بازار اشاره دارد که ناشی از برخی شایعات، مقاله های خبری نامطلوب یا شخصیت برجسته ای است که در مورد یک بازار یا دارایی خاص ابراز نگرانی می کند. این موضوع می تواند تأثیر منفی بر قیمت داشته باشد زیرا معامله گران دارایی های خود را به انتظار کاهش بیشتر قیمت می فروشند.

FOMO برعکس است، در مورد تمایل یک معامله گر به غرق شدن در افکار واهی به خصوص پس از دیدن اقدامات مثبت یا اخبار قیمت است. حالت فومو به خاطر از دست دادن یک فرصت خیالی ایجاد می شود که در نتیجه این فکر، فرد اقدام به انجام یک کار هیجان زده می کند. در واقع این احساسات باعث می شود که فرد همیشه نگران عقب افتادن از دیگران به خاطر از دست دادن فرصت های خیالی ذهن خود باشد.

به یاد داشته باشید: هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند و توصیه هیچ فردی بهتر از این نیست که خودتان تحقیق کنید و به نتیجه گیری خودتان برسید. در برخی موارد، اینفلوئنسرها و ناشران واقعاً می‌توانند منافع خاصی در ایجاد FUD یا FOMO داشته باشند تا بازارها را در جهت معینی دستکاری کنند. هنگام اطلاع از آخرین به‌روزرسانی‌ها در بازارهای ارزهای دیجیتال، همیشه سعی کنید تحقیقات مورد نظر را انجام داده و با چندین منبع معتبر صحت آن ها را تأیید کنید.

شماره 2: اهداف روشنی تعیین کنید، تنوع ایجاد کنید و فقط در حد توان خود ترید کنید.

ترید ارزهای دیجیتال در بازار ریزشی

مهم نیست چقدر به یک دارایی خاص اطمینان دارید، هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. آخرین چیزی که هر کسی می‌خواهد این است که در یک ترن هوایی احساسی گرفتار شود که منتظر اقدام مثبت قیمتی است زیرا قیمت پرتفوی به آرامی کاهش می‌یابد. بنابراین یکی دیگر از موارد بهترین سیاست در بازار ریزشی این است که در حد توان خود معامله و ترید کنید.

اکثر سرمایه گذاران باهوش همچنین برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود، تعدادی از انواع مختلف دارایی را در درازمدت نگه می دارند، از ارزهای دیجیتال جایگزین گرفته تا صندوق های شاخص بورس.

اغلب گفته می شود که کریپتو نمی خوابد. بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات خود به خوبی شناخته شده اند و برای مقابله با آن، سرمایه گذاران رمزارز باید استراتژی های سرمایه گذاری، معاملاتی خود و در صورت امکان، نقاط ورود و خروج خود را از قبل تعریف کنند.

حتی اگر به تمام اطلاعات موجود دسترسی داشتید، یک رویداد ناگهانی قوی سیاه، هک یا توییت یک فرد رده بالا، می‌تواند باعث کاهش شدید قیمت‌ها شود. به همین دلیل بسیار مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید و به اصطلاح در صورت وقوع تصادف ناگهانی، اقداماتی را برای کاهش تلفات انجام دهید.

سرمایه‌گذاران می‌توانند استراتژی‌های ثابتی مانند میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری (فرآیند خرید یا فروش مقادیر کم در فواصل زمانی منظم) را در نظر بگیرند که می‌تواند به خریدار ارز دیجیتال کمک کند تا از معامله با احساسات خود به‌طور کامل اجتناب کند یا مجبور نباشد به نمودارها 24/7 خیره شود.

به یاد داشته باشید: هنگام نگهداری دارایی های بی ثبات و پرنوسانی مانند ارزهای رمزنگاری شده فریب خوردن بسیار ساده است. ترید می تواند یک فعالیت بسیار پرخطر باشد، به ویژه در بازار نزولی و سرمایه گذاران باید اهدافی را تعیین کنند که با به حداقل رساندن ضررهای احتمالی و دستیابی به سودهای بالقوه متعادل شود.